legowisko dla psa

Nasze legowiska dla psa i ich wymiary

Nasze legowiska dla psa i ich wymiary

Oferta legowisk dla psów i kotów nieustannie powiększa się o coraz to nowe wzory i desenie. Produkowanych jest niezmiernie dużo posłań z różnych materiałów oraz surowców począwszy od zwykłych legowisk wyplatanych z wikliny ( były one bardzo powszechne w sprzedaży ponad dziesięć lat temu) poprzez różnorakie spania uszyte z bardzo wytrzymałych i bardzo praktycznych tkanin tapicerskich a skończywszy na rękodziele stolarskim czyli ekskluzywnych meblach tworzonych pod zamówienie oraz indywidualny wymiar tak aby spanie psa idealnie komponowało się do wystroju pokoju w którym na co dzień on wypoczywa. Niestety każda firma produkująca posłania kieruje się własnymi standardami jeśli chodzi o rozmiarówkę, dlatego z pozoru identycznie wyglądający na zdjęciu model może zdecydowanie różnić się wielkością w porównaniu z konkurencją stąd też postanowiliśmy jasno i przejrzyście przedstawić Państwu wymiary produkowanych przez nas modeli legowisk. Mamy nadzieję że dzięki temu będziecie mieli jasny pogląd czy dana forma legowiska produkowana przez nasz zakład wpasuje się w wyznaczone przez Was miejsce do spania dla psa. Pierwszą formą jaką prezentujemy w tym artykule jest najbardziej lubiane przez naszych czworonożnych klientów posłanie typu standard.

Proszę wcale się nie sugerować jego nazwą gdyż jego materiały jakich używamy do jego produkcji nie należą do „standardowych” lecz bardziej ekskluzywnych – po prostu szukając nazwy sugerowaliśmy się bardziej jego prostą formą niż tym z jakich materiałów zostało ono uszyte.  Ale o tym opowiemy już opisując szczegółowo ten produkt tak więc zaczynamy…

Legowisko standardowe

Ten rodzaj posłania znany jest zapewne wszystkim miłośnikom psów i kotów ponieważ występuje w ofercie niemal wszystkich producentów legowisk dla psów i kotów dlatego również i u nas ten model zagościł na półkach naszego sklepu. Legowisko standard uszyte przez naszych specjalistów charakteryzuje się bardzo miękkim i wygodnym oparciem (ścinaka boczna) które wykonywane jest z pianki poliuretanowej o grubości 3 cm na którą naciągany jest rękaw z materiału (minky, velboa, bawełna, kodura itp..) Owalny kształt oparcia sprawia że leżący w środku posłania pies może w nim odpoczywać zarówno w pozycji na wznak jak i zwinięty w kłębek. Pianka z której wykonujemy oparcie posłania ma funkcję memory oznacza to że zapamiętuje swój pierwotny kształt dzięki czemu nawet przy długotrwałym wylegiwaniu się pupila w jednym miejscu ścianka boczna powraca po niedługim czasie do swojego kształtu. Pozostając nadal przy oparciu posłania to jego front został znacznie obniżony ze względów na to aby nawet niewielkich rozmiarów psy bez problemów mogły wchodzić i wychodzić z posłania. Obniżony stan w tym modelu ma jeszcze jedną zaletę otóż piesek bez podnoszenia do góry głowy ma możliwość obserwowania wszystkiego co dzieje się wokół niego. Kolejnym atutem legowiska typu standard jest owalna poduszka która uszyta z identycznej tkaniny jaką wykorzystano przy wytworzeniu oparcia. Na szczególną uwagę zasługuje jednak materiał jaki wykorzystany został jako wypełnienie poduszki. Drobne (kilku milimetrowe) kuleczki włókna silikonowego tworzą niesamowicie lekką i bardzo puszystą przestrzeń dzięki której zwierzak poczuje się jak by wylegiwał się na poduszce na której my sami co noc zasypiamy. Kulki silikonowe oprócz swojej wyjątkowej lekkości i sprężystości posiadają jeszcze jedną bardzo ważną cechę – otóż są one antyalergiczne. Wsad poduszki z kulek silikonowych jest środowiskiem niesprzyjającym rozwojowi mikroorganizmów takich jak, roztocza czy grzyby dzięki czemu z naszego produktu z powodzeniem mogą korzystać psy posiadające różnego rodzaju infekcje skórne – jednym słowem psy mające alergię. Nasz wsad w posłaniu cechuje wysoka przepuszczalność pary wodnej, odporność na wielokrotne pranie w wysokich temperaturach oraz lekkość i miękkość w dotyku. Nasza poduszka jest oczywiście wyciągana dzięki czemu z powodzeniem nadaje się do wielokrotnego prania w pralce, pamiętajmy jednak aby po tej czynności poduszkę wytrzepać aby kulki silikonu równomiernie ułożyły cię na całej powierzchni. Na sam koniec chcielibyśmy wspomnieć o materiale który wykorzystany został jako podkład legowiska typu standard. Do tego celu używamy grubego i bardzo wytrzymałego wigofilu dzięki czemu do wnętrza spania nie przedostaje się wilgoć a całe legowisko nie ślizga się po gładkiej powierzchni podłogi. 
Posłania typu standard wykonywane są w dziewięciu wielkościach poniżej prezentujemy ich rozmiary. Proszę zwrócić uwagę na to że są to wymiary maksymalne (zewnętrzne) i mogą one w rzeczywistości odbiegać od normy w przedziale od 1-2 cm. Taka tolerancja jest uzależniona od wielu czynników do których z pewnością zaliczyć należy pracę samej tkaniny wierzchniej (naciąganie się materiału) naprężenia pianki poliuretanowej oraz samego szycia. 

Wymiary legowiska dla psa typu standard

Tabela rozmiarów legowisk typu standard

 

Nr legowiska Rozmiar legowiska
1
41 x 12 x 29
2 48 x 12 x 34
3 55 x 13 x 39
4 62 x 14 x 44
5 68 x 15 x 49
6 76 x 15 x 54
7
83 x 15 x 59
8 90  x 16 x 64
9 97 x 16 x 69

Legowisko Exclusive

Ten rodzaj posłania przeznaczony jest

Wymiary legowiska dla psa typu exclusive

Budka hawajskie kwiaty
Oryginalne i wygodne legowisko dla psa to akcesorium niezbędne, gdy w naszym domu mieszka mały czworonóg. Na rynku is
Cena od: 95.00 zł
Budka z ornamentem kwiatowym
Małe psy są o wiele bardziej delikatne niż ich duzi pobratymcy, dlatego powinniśmy zwracać szczególną uwagę na i
Cena od: 95.00 zł
Amarantowo-beżowa poduszka Home Sweet Home
Najnowsza kolekcja poduszek ekskluzywnych dla psów przeznaczona jest przede wszystkim dla czworonogów, które uwielbia
Cena od: 95.00 zł
Legowisko dla buldoga angielskiego
Łagodny charakter buldoga angielskiego oraz jego wierność sprawia, że są one niesamowicie oddane swoim właściciel
Cena od: 95.00 zł